Strona Główna / Estetyczne wypełnienia

Estetyczne wypełnienia

Estetyczne wypełnienia – ciesz się pięknym uśmiechem

 


Celem stomatologii estetycznej jest przywrócenie naturalnego oraz estetycznego wyglądu naszym zębom. Dokładając wszelkiej staranności w leczeniu i pracując materiałami najwyższej klasy, często jesteśmy w stanie uzyskać doskonałe efekty estetyczne przy pomocy materiałów kompozytowych, poprzez zmianę kształtu czy barwy zębów. Piękne i zdrowe zęby to duży atut w dzisiejszym życiu prywatnym i zawodowym a, biały, lśniący uśmiech to dobre samopoczucie, pozytywna samoocena i pewnośc siebie każdego dnia.

Współcześnie stomatologia estetyczna oferuje szereg rozwiązań, które pomagają przywrócić piękny uśmiech. W przypadku zębów zniszczonych przez próchnicę, przebarwionych, posiadających liczne wypełnienia lub zębów o niekorzystnym kształcie – szeroki wachlarz dostępnych współcześnie metod pozwala uzyskać perfekcyjny uśmiechu poprzez korektę kształtu zębów matariałami kompozytowymi najwyższej klasy, licówki kompozytowe lub pełnoceramiczne, wkłady i nakłady (inlay,onlay), a także zabiegi wybielania czy korektę konturu dziąsła. Białe, równe, piękne zęby to niewątpliwa oznaka zdrowia i urody. Kształtny, pełny uśmiech tworzy podstawę dla estetyki twarzy. Wiemy jak ważny jest idealny uśmiech!

 

 

 

 

Kosmetyczna zmiana koloru lub kształtu zęba

 

Zastosowaniu najnowszej generacji materiałów kompozytowych (światłoutwrdzalnych) do estetycznej odbudowy zębów pozwala osiągnąć doskonałe efekty w przypadku nieprawidłowego kształtu zęba (zęby stożkowate, małe, po urazach), obecności diastemy, wrodzonych ubytków szkliwa, starć, pęknięć, zębów zniszczonych przez próchnicę czy z licznymi wypełnieniami.

 

Materiały kompozytowe charakteryzują się wysoką estetyką, dającą efekt naturalnego zęba, dużą trwałością i odpornością na nacisk i ścieranie, szczelnością oraz widocznością w rtg. Wypełnienia światłoutwardzalne pozwalają na dokładny dobór koloru do tkanek zęba, gdyż lekarz ma zazwyczaj do dyspozycji od kilku do kilkunastu odcieni materiału. Ich dodatkową zaletą jest możliwość w razie potrzeby łączenia ze sobą poszczególnych odcieni poszerzając znacznie gamę barw. Po doborze właściwego koloru stomatologia estetyczna stawia wymóg przywrócenia kształtu, porcja wypełnienia zaraz po założeniu do ubytku jest plastyczna, co pozwala na dopasowanie go do otaczających tkanek, pełna twardość jest uzyskiwana dopiero po naświetleniu, jeszcze plastycznego materiału, lampą polimeryzacyjną. Ostateczny efekt lekarz uzyskuje przez wymodelowanie powierzchni wypełnienia odpowiednimi wiertłami i środkami polerującymi, oddając naturalny, anatomiczny kształt zęba.

 

 

 

 

 

 

 


Przypadki kliniczne